Oko na eksperta
Michał Zawadzki
Michał Zawadzki

Absolwent Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz studiów III stopnia Instytutu Psychologii PAN i SWPS. Ukończył kursy i specjalizacje trenerskie, oraz wiele godzin superwizji pracy trenerskiej (m.in. Ośrodek INTRA, Nowe Motywacje), kurs mediacji, coachingu, jest w trakcie szkolenia w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces.

Specjalizuje się w rozwijaniu organizacji i budowaniu kultury organizacyjnej opartej na rozwijaniu umiejętności kluczowych dla efektywności zespołów i ich liderów, kompetencji przywódczych, zarządzaniu emocjami, radzeniu sobie ze stresem i budowaniu równowagi pomiędzy pracą i życiem osobistym.

Posiada bezpośrednie doświadczenie pracy w biznesie, w obszarach badań rynku i reklamy, sprzedaży i obsługi klienta. Od kilkunastu lat zajmuje się zawodowo edukacją dorosłych, projektując i dostarczając programy rozwojowe, szkolenia dla biznesu, oraz zarządzając projektami i operacjami rozwojowymi w organizacjach. Dodatkowo szkoli trenerów.

Jak efektywnie zarządzać stresem?

18.03.2016

Stres w naszym życiu jest czymś niemal powszednim. Można o nim myśleć i mówić na wiele sposobów. Tym jednak, co jest bardzo jednoznaczne, jest nasze własne doświadczanie stresu. Mimo, iż nasze reakcje na stres są indywidualne - to jednocześnie doświadczamy go w podobnych sytuacjach i w bardzo podobny sposób. Jest to związane z naturą stresu - reakcjami, jakie w nas wywołuje, ich funkcją, sposobem działania. Zapraszam Cię do przyjrzenia się naturze stresu, a w dalszej części - sposobom radzenia sobie z nim. Wierzę, że po zapoznaniu się z lekcją będzie Ci łatwiej rozumieć czym jest stres i co się z Tobą dzieje w stresie, a także jak skuteczniej dbać o siebie - zarówno zapobiegając stresowi, jak i radząc sobie z nim, kiedy już go odczuwasz. Zachęcam Cię w tym do uważności - rozumiem ją jako koncentrację na sobie i tym, co teraz robisz. Najbardziej wówczas skorzystasz z proponowanego przeze mnie podejścia.

Zanim zaczniesz - przygotuj sobie ołówek, długopis i notatnik / kartkę papieru oraz zapewnij sobie warunki, które pozwolą Ci się skupić na temacie. Na ile to możliwe - zacznij pracę w spokojnym otoczeniu, bez konieczności odrywania się – odniesiesz wówczas największą korzyść z tego materiału. Zajmie Ci to ok. 1,5 - 2 godziny (z wykonaniem wszystkich ćwiczeń, możesz oczywiście rozłożyć je sobie na kilka podejść).

Gotowe?