Dictionary
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Fabricación ajustada

Szereg rozwiązań organizacji systemów produkcyjnych prowadzących do wytwarzania porównywalnej wielkości produkcji przy wykorzystaniu coraz mniejszej liczby i rozmiaru zasobów. Szczupłe wytwarzanie opiera się na następującycych założeniach: - zaangażowanie i systematyczne szkolenie personelu (każdy pracownik powinien akceptować przyjęte rozwiązania i zasady postępowania), - organizacja współpracy w ramach przedsiębiorstwa opiera się na modelu "wewnętrznego klienta", - żeby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, przedsiębiorstwo podlega stałej ewolucji, za co odpowiedzialne jest naczelne kierownictwo, - zysk jest określany nie wielkością ceny, ale poziomem kosztów - cenę okresla kosument, nie zaś poziom kosztów przedsiębiorstwa, - każdy pracownik jest zaangażowany w eliminację nadmiernego zużycia zasobów, - powszechnie stosowaną zasadą postępowanie jest standaryzacja (w odniesieniu do dokumentacji, metod postępowania, realizacji procesów i pomiaru wyników). Zob. dokładnie na czas, klient wewnętrzny.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.