Dictionary
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Bourse de Fret

Platforma wymiany informacji pomiędzy przewoźnikami a przedsiębiorstwami spedycyjnymi/ produkcyjnymi, mająca na celu ułatwienie komunikacji i przyspieszenie zawierania transakcji w branży transportowej. Systemy te wykorzystują sieć Internet, gdzie w czasie rzeczywistym można wyszukać czy zamieścić ładunek lub pojazd, skontaktować się z kontrahentem, ocenić jego wiarygodność i zawrzeć umowę na usługę transportową. Wykorzystanie takiej platformy przyczynia się do redukcji pustych przebiegów (tzw. przewozów "na pusto") oraz optymalizuje wykorzystanie przestrzeni ładunkowych, co ma wpływ na zwiększenie zysków przedsiębiorstw transportowych przy obniżeniu jednoczesnym kosztów zleceniodawcy. W Polsce najpopularniejszym systemem giełdowym jest Trans, wyprodukowany przez wrocławską spółkę Logintrans.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.