Goodloading

Goodloading to popularna w branży TSL aplikacja do planowania załadunku. Jej zadaniem jest uświadomienie planisty o poziomie wykorzystania dostępnej przestrzeni ładunkowej, lub podjęcie decyzji o potrzebie skorzystania z innej, która zoptymalizuje proces oraz ponoszone koszty. 

Użytkownik wykorzystując aplikację, może sprawdzić między innymi:
- czy ładunek zmieści się na naczepie lub w kontenerze;
- jak właściwie zaplanować rozłożenie towaru, aby zmieścił się na przestrzeni ładunkowej;
- ile wolnego miejsca zostało na doładunek;
- czy załadowany ładunek nie przekroczy nacisków na osie lub dopuszczalnej masy całkowitej;
- ile naczep potrzebnych jest do przewiezienia danego frachtu.

Program działa online więc nie wymaga instalacji. Posiada kilkadziesiąt algorytmów, w tym także takie oparte na sztucznej inteligencji, które uczą się wraz z kolejnymi projektami użytkowników. Goodloading został zaprojektowany tak, aby zarówno przewoźnicy, producenci jak i spedytorzy mogli go dostosować do swoich potrzeb.

Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji płatnej oraz darmowej. Wersja bezpłatna, dostępna jest po rejestracji, przez nielimitowany okres, posiada jednak ograniczenia w dostępności funkcji w porównaniu do wersji PRO. Między innymi, użytkownik nie może dodawać własnych wymiarów ładunków, może jednak korzystać z tych zapisanych w aplikacji.

Goodloading oferuje dostęp do aplikacji na licencji edukacyjnej, szkolenia i certyfikaty. Więcej o współpracy z edukacją zawarte jest na stronie: https://www.goodloading.com/pl/dla-szkol/

Przykładowy projekt przygotowany w Goodloading

Co jeszcze musisz wiedzieć o Goodloading? Praca w programie jest prosta jak układanie klocków LEGO. Poznaj działanie aplikacji i poszczególne funkcje:

KROK 1: Wybór przestrzeni ładunkowej z listy lub wprowadzenie indywidualnych wymiarów 

W programie możesz wybrać przestrzeń ładunkową z listy, może być to pojazd, kontener morski, lotniczy lub paleta. Goodloading powstał z myślą o transporcie, ale sprawdzi się również przy paletyzacji lub układaniu mniejszych przedmiotów do kartonów. Wystarczy wprowadzić ich wymiary w miejsca ładowanej przestrzeni. Wówczas na wizualizacji pojawi się przestrzeń, którą można załadować samodzielnie zdefiniowanymi ładunkami. W aplikacji można pracować na wielu przestrzeniach jednocześnie, a także wskazać kilka miejsc dla za- i rozładunku frachtu.

KROK 2: Wprowadzanie ładunków

Ładunki można wprowadzać wybierając je z poszczególnych typów z listy lub w wersji PRO wpisując samodzielnie ich wymiary (długość, szerokość, wysokość) oraz importować z pliku. Oprócz danych ładunków, można wskazać sposób piętrowania ładunków z uwzględnieniem wagi lub liczby pięter. Wprowadzona grupa towarów od razu pojawia się na wizualizacji.

W dowolnej chwili można zmieniać wymiary, ilość i wagę ładunków. Jeśli wybrany towar przekroczy możliwości ładunkowe danej przestrzeni, na liście pojawi się komunikat informujący o braku miejsca. Aplikacja podpowiada wtedy większą przestrzeń, która pomieści dany fracht.  

KROK 3: Praca na wizualizacji 

Wszystkie ładunki umieszczone są na przestrzeniach ładunkowych, zgodnie z wprowadzonymi przez użytkownikami danymi. Można dowolnie przesuwać je ręcznie, a także obracać i przerzucać w celu jak najlepszego ułożenia.

Na dolnym pasku pod wizualizacją pojawiają się takie dane jak: zajęte i wolne LDM, ilość załadowanych towarów, waga, wolne m² oraz objętość. Podsumowanie zmienia się wraz z dodawaniem kolejnych ładunków, dzięki czemu można śledzić je na bieżąco.

Widok załadunku możesz pobrać i wydrukować w postaci PDF lub udostępnić współpracownikom. Istnieją dwie możliwości udostępnienia - z prawem do edycji lub z prawem wyłącznie do podglądu. 

Goodloading jest nieustannie doskonalony, tak, aby proces załadunku stał się możliwie jak najprostszy. Jeśli masz pytania odnośnie programu, napisz na info@goodloading.com

Sprawdź Goodloading