Adam Siemiątkowski
Adam Siemiątkowski
Software Studio

Od 1994 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, która obejmuje projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych dla przedsiębiorstw. Od 2005 tworzy systemu dla branży logistycznej, handlowych firm sieciowych, producentów i dystrybutorów artykułów przemysłowych i spożywczych. Od 2008 roku prezes SoftwareStudio Sp. z o.o. 

 

WMS - systemy informatyczne wspomagające pracę magazynu

 

Terminal WiFi
 

Nowoczesne magazyny wykorzystują kody kreskowe w celu przyśpieszenia ewidencji przyjęć, wydań oraz operacji magazynowych. Niezbędnym narzędziem magazyniera pracującego w magazynie wysokiego składowania staje się przemysłowy laptop zamontowany na wózku widłowym z czytnikiem kodów kreskowych albo ręczny terminal (dawniej kolektor danych) działający on-line przez sieć WiFi lub opcjonalnie LTE. Terminal może pracować z systemem Windows CE, Windows Mobile lub Android 4 lub nowszym.

Dawniej kolektor danych, teraz terminal radiowy, jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej, wyposażonym w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE lub mobile. Terminal może służyć do wspomagania wielu różnorodnych procesów w zależności od potrzeb, dzięki temu, że wyposażony jest w system Windows Mobile i można na nim zainstalować specjalne moduły do obsługi bazy danych systemu WMS.net. Za pomocą zintegrowanego czytnika odczytuje się kolektorem kody kreskowe z towarów, gniazd paletowych, jednostek ładunkowych. W ten sposób znacząco można przyspieszyć procesy przyjmowania i wydawania towaru z magazynu oraz inwentaryzację. Program WMS.net umożliwia współpracę z kolektorem wyłącznie ONLine za pomocą aplikacji WMS mobile lub poprzez przeglądarkę internetową.

Terminal dzięki ergonomicznej budowie i małej wadze jest wygodny w użytkowaniu, powinien być wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD VGA, 26/48/52-przyciskową klawiaturę. System wyposażony jest w 64/128 MB pamięci RAM i 64/128 MB pamięci Flash ROM. Dodatkowo można zainstalować w kolektorze kartę PCMCIA. Wybrany model musi współpracować z systemem radiowym (sieć radiowa zainstalowana w magazynie), dzięki czemu magazynier poruszać się może swobodnie i mieć w każdym miejscu aktualny wgląd do bazy danych, a kierownik magazynu i szef logistyki mogą na bieżąco monitorować pracę obsługi magazynu. Parametry obrotu magazynowego, z jakimi mamy do czynienia w przypadku magazynu, przesądzają o przyjęciu konkretnego rozwiązania.


  • Pytania kontrolne
OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta

Damian Wójcik
kategoria:
Magazyn
01.02.2021
Karolina Berger
23.07.2018