TransID otrzymasz rejestrując się w aplikacji TransEdu, jeśli jej jeszcze nie masz, ściągnij ją i zarejestruj się.
expert-photo
Monika Ulińska
Logintrans

Z zawodu obserwator społeczeństwa (absolwentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim), prywatnie jego część. Socjologiczne zacięcie wykorzystywała jako ankieterka (raz jako tajemniczy klient) w firmie badawczej KOMPAS oraz jako dziennikarka w czasopiśmie popularno-naukowym Kontrast. Na początku 2015 roku trafiła na staż do firmy Trans.eu jako copywriterka. Lubi odkrywać ciekawe rzeczy – również te znane, co przekłada się na bogatą kolejkcję rzeczy różnych. Miłośniczka mitologii greckiej i kolejek górskich.

Talenty: strateg, indywidualizacja, empatia, odkrywczość, zbieranie

Kody pocztowe w logistyce

O roli kodów pocztowych w logistyce czytałeś zapewne w artykule poświęconym znaczeniu geografii w logistyce (jeśli nie, zachęcam do zrobienia tego). W tej lekcji zapoznasz się z kodową mapą Polski i dowiesz się, które kody są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkach giełd transportowych - czyli w których województwach dokonuje się najwięcej załadunków i rozładunków.

Możliwość lokalizacji miejsca za pomocą kodu pocztowego to duże ułatwienia dla logistyków, którzy pracują pod presją czasu. Najtęższa głowa nie jest w stanie nauczyć się mapy Europy z dokładnością do każdego miasta i wioski, a nawet największy LogisticsNinja bywa czasem tak zapracowany, że nie ma czasu szukać danej miejscowości w internecie. Z pomocą przychodzą kody. Dwie pierwsze cyfry kodu pocztowego pozwalają zlokalizować położenie miasta (jeśli mowa o mieście poza Polską, dodaje się skrót państwa, w którym się znajduje - skróty wszystkich państw w Europie znajdziesz na ostatniej stronie).

Aby zobaczyć szczegółowe kody dla miast i jednostek administracyjnych przejdź na stronę:

Mapa kodów pocztowych
(w nowo otwartym oknie przeglądarki powiększ mapę, używając przycisku scroll lub klikając na ikony + i -)

Mapa kodów pocztowych

źrodło: mapa-kodow-pocztowych.pl

OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta

TransEdu
kategoria:
Magazyn
16.08.2017
TransEdu
kategoria:
Spedycja
16.08.2017
TransEdu
kategoria:
Transport drogowy
16.08.2017