Zabudowy naczep

Silos (ang. silos, niem. Silo) - naczepa w kształcie walca, przeznaczona do transportu materiałów sypkich, np. zboża, mąki. Możliwy jest wysyp lub wydmuch przewożonego w niej ładunku. Wymaga się aby po każdym rozładunku towaru, silos był dokładnie myty, szczególnie jeśli zmiania się rodzaj przewożonego materiału. Zabrudzenie kolejnego ładunku resztkami poprzedniego jest niedozwolone.

źródło: trans.info

 

 

Niskopodwoziowy (ang. truck transporter, niem. Tieflader) - naczepa/przyczepa  przeznaczona do transportu samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych. Na zdjęciu widać specjalną naczepę niskopodwoziową,2-osiową przeznaczoną do transportu domów. 

 źródło: truckslog.pl/

 

źródło: adfexport.com

Materiały graficzne - Kaessbohrer

Mega (ang. mega, niem. mega) - nadwozie będące odmianą firanki lub plandeki. Charakteryzuje się ona wysokością około 3 metrów, dzięki czemu możliwy jest przewóz wyższych ładunków. Dopuszczalna ładowność nadwozia może różnić się nieznacznie w zależności od producenta i roku produkcji, zazwyczaj jest to ok. 32 800 kg.

 

Materiały graficzne - Kaessbohrer

Platforma (ang. flatbed, niem. Plattform) - nadwozie skonstruowane tylko z poziomej platformy ładunkowej, przeznaczone do przewozu ładunków przestrzennych. Platforma nie posiada ścian pobocznych, dlatego konieczne jest zabezpieczenie towarów, aby ładunek nie zsunął się z naczepy.

​ ​

 

strona 3/4

OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta