Promy, mosty i tunele w Europie

Jeśli zapoznałeś się z lekcją dotyczącą geografii w logistyce, wiesz, dlaczego znajomość mapy Europy jest niezwykle ważna w pracy spedytora. Im bardziej polubisz się z mapą, tym sprawniej będzie Ci wychodziło planowanie tras kierowcom.

Wyobraź sobie, że musisz przewieźć kilkadziesiąt ton węgla brunatnego z Ruse. Nie wiedząc, gdzie jest Ruse, nie ruszysz ciężarówki z miejsca. Wiedząc, że miasto to leży w Bułgarii, osiągnąłeś już połowę sukcesu (dlatego jednym z ulubionych gadżetów spedytora jest mapa). Szansę na osiągnięcie pełnego sukcesu masz wtedy, gdy oprócz położenia państw i miast, znasz strategiczne dla transportu obiekty. Takimi obiektami są promy, mosty i tunele. Ich znajomość pozwala wyznaczyć trasę tak, by była jak najbardziej opłacalna (mówią na to optymalizacja). A niejednokrotnie wręcz umożliwiają w ogóle transport samochodowy z punktu A do punktu B.

 

Legenda

 

Na kolejnej stronie znajdziesz listę płatnych obiektów.

 

Strona 1/2

OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta