Platformy do zarządzania transportem zintegrowane z giełdami na podstawie rozwiązań Trans.eu

Giełdy transportowe - jak to się kiedyś pracowało

Cofnijmy się kilka lat wstecz. Podział rynku jest dość jasno ustalony, w każdym większym kraju europejskim działa giełda transportowa. 4 najważniejsze i największe giełdy transportowe to: 

  • Polska: Platforma Trans.eu (kiedyś System Trans.eu). 
  • Niemcy: TimoCom. 
  • Hiszpania i Portugalia:  wTrans (obecnie część Alpega Group).
  • Francja: Teleroute (obecnie część Alpega Group).

Naturalnie, giełdy działają również na pozostałych, konkurencyjnych rynkach. Na przykład w Polsce wiele spedycji posiada równocześnie dostęp do Platformy Trans.eu (współczesna nazwa) oraz TimoCom. Ze względu na historyczno-regionalne przyzwyczajenia klientów na każdym z regionalnych rynków dominuje giełda, która kiedyś została tam pierwotnie założona. Polacy preferują polskie giełdy, a Niemcy niemieckie etc. 

Dzieje się tak, dlatego, że każda z tych giełd w sposób organiczny skupia lokalnych (krajowych) przewoźników i spedycje. Po prostu każdy chce być tam, gdzie są jego lokalni konkurenci. Każdy z dostawców giełd transportowych rozwija swój produkt np. o moduły umożliwiające łatwą integrację z telematyką lub TMS’y tak chętnie używane przez logistyków.

OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta