Lucyna Szierok
Lucyna Szierok
Trans.eu

Prezenter, wykładowca, trener, aktor i muzyk w jednej osobie. Związana z Trans.eu jako osoba zajmująca się wykładami i szkoleniami dla studentów i uczniów logistyki oraz promocją platformy edukacyjnej. SPotkać ją można również na scenie wrocławskiego teatru Ad Spectatores. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu.

Wystąpienia publiczne

Niewątpliwie umiejętność występowania przed grupą ludzi pomaga w życiu. To jedna z najbardziej pożądanych kompetencji managera każdej branży, ale nie tylko. Osoby z lekkością do wystąpień świetnie radzą sobie z pozyskiwaniem klientów i prowadzeniem negocjacji.

Z drugiej strony, wystąpienia publiczne uznawane są za jedne z najbardziej nieprzyjemnych, a nawet przerażających doświadczeń społecznych. Aby pozbyć się lęku, dobrze jest się z nim skonfrontować, a kiedy ma się do tego odpowiednie narzędzia - jest o wiele łatwiej. Umiejętność wystąpień publicznych się rozwija, a lepszym mówcą staje się poprzez praktykę.

Lucyna Szierok, która niemal każdego dnia pracuje z publicznością. W przygotowanym dla Ciebie, krótkim filmie pokazuje i opowiada: 

  • jak przekazywać treści podczas wystąpienia, aby były zrozumiałe i ciekawe w odbiorze,
  • czym jest zasada 3P,
  • czego nie robić i co robić podczas wystąpień publicznych,
  • jak mówić i czego nie mówić.

Zwróć uwagę jak Lucyna zachowuje się podczas wystąpienia:

  • jak gestykuluje,
  • jak się porusza,
  • jak mówi,
  • jak stoi,
  • jak utrzymuje kontakt wzrokowy ze wszystkimi uczestnikami jej wystąpienia.

Rady, których udziela Ci Lucyna Szierok to podstawy, których potrzebujesz, aby poprowadzić dobre wystąpienie. Zapamiętaj je i pracuj nad nimi podczas każdego nawet najdrobniejszego wystąpienia, np. podczas składania życzeń urodzinowych mamie :) Stopniowo Twoje umiejętności zaczną wzrastać, a ty poczujesz się coraz swobodniej. 

 

Wystąpienia publiczne mocno cie stresują? - zapoznaj się z lekcją o tym jak działa stres i jak w praktyczny sposób sobie z nim radzić.

 

Na następnej stronie, dowiesz sie jak pozytywnie zaprezentować się podczas wystapienia. Poznasz tajniki wyglądu i zachowania na scenie.

OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta

Agnieszka Nowak
kategoria:
Spedycja
21.06.2022
Damian Wójcik
kategoria:
Magazyn
01.02.2021