TransID otrzymasz rejestrując się w aplikacji TransEdu, jeśli jej jeszcze nie masz, ściągnij ją i zarejestruj się.

Oko na eksperta

expert-photo
Krzysztof Pusłowski
Trimble Transport & Logistics Poland

Ekspert w dziedzinie systemów telematycznych z ponad 10 letnim doświadczeniem na rynku. Specjalizacja w specyficznych usługach IT dla branży flotowej, transportowej i logistycznej. Członek zespołu w Trimble Transport & Logistics Poland.

Wykorzystanie telematyki w firmie transportowej

kategoria:
Transport drogowy
03.01.2017

Jeśli interesujesz się branżą transportową, prawdopodobnie spotkałeś się z pojęciem telematyki. Być może potrafisz powiedzieć na ten temat coś więcej - przeglądałeś słownik TransEdu i znasz jego definicję (telematyka) lub własnymi słowami umiesz wytłumaczyć znaczenie telematyki w transporcie.

Nie ukrywajmy - w dzisiejszych czasach informacja jest cenniejsza od kruszców. Urządzenia telematyczne ułatwiają i przyspieszają komunikację oraz pozwalają na przepływ informacji o każdym aspekcie pracy kierowcy i możliwości wykorzystania pojazdu, Od momentu wdrożenia systemu telematycznego w firmie transportowej, rozciągnięte w czasie czynności można załatwić kilkoma kliknięciami.

Tyle teoria. Pan Krzysztof Pusłowski z Trimble T&L, firmy, która dostarcza innowacyjne rozwiązania telematyczne dla branży transportowej, pokaże Ci, jak urządzenia te są wykorzystywane na co dzień w dwóch dużych przedsiębiorstwach spedycyjno-transportowych: Demotrans oraz Maszoński-Logistic. 

 

 

Na kolejnej stronie znajdziesz drugą część lekcji.