Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Agent celny

Agent celny przeprowadza szereg działań związanych z odprawami celnymi w imieniu, zarówno ekporterów jak i importerów. W obszarze jego kompetencji jest pełnomocnictwo w zagadnieniach zwiazanych: z cłem, podatkami, zgłoszeń statystycznych.

Agent celny konsultuje również regulacje prawno-proceduralne w zakresie obrotu dobrami w ruchu międzynarodowym. Specyficzne wymogi: sanitarne, kontyngentowe, farmacetyczne, weterynaryjne wymagają zazwyczaj konsultacji z agentem celnym, ze względu na ich stopień skomplikowania jak i zmieniające się prawo. 

Kwalifikacje agenta celnego są możliwe do zdobycia po egzaminie państwowym, który jest świadectwem odpowiedniego poziomu wiedzy i przygotowania merytorycznego. Agent celny po zdanym egzaminie może ubiegać się do wpisu na listę agentów celnych i rozpocząć działaność zgodną ze specyfiką pracy agenta. 

 

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.