Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

BAG

BAG to skrót od nazwy Federalnego Urzędu ds. Transportu Drogowego w Niemczech (Bundesamt für Güterverkehr). Rolą BAG jest kontrola i monitoring podmiotów z branży transportowej,  związanej z przestrzeganiem przepisów prawa (zarówno firm transportowych krasjowych jak i międzynarodowych). 

Do roli BAG należy przede wszystkim dbanie o przestrzeganie prawa transportowego i bezpieczeństwa na transach, pobieranie myta od samochodów ciężarowych, nadzór nad przestrzeganiem przepisów dotyczących transportu (przepisy dotyczące czasu pracy kierowców, warunków technicznych pojazdów). Do działań Federalnego Urzędu ds. Transportu Drogowego w Niemczech należy także kontrola pojazdów ciężarowych, (podobnie jak policja)  podczas trasy. Uprawnienia BAG są szerokie, podobnie jak policja może zatrzymać pojazd ciężarowy lub autobus celem dokonania kontroli pojazdu, kierowcy czy też dokumentacji wynikającej z kontretnym transportem. BAG w swoim założeniu wspiera rozwoj infrastruktury drogowej w Niemczech. 

Tłumaczenie

EN BAG
DE BAG
RU BAG
ES BAG
FR BAG
Zaproponuj tłumaczenie

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.