Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Usługa dodatkowa

Usługa, którą przewoźnik może odpłatnie wykonać w związku z przewozem przesyłki. Najczęściej wykonywanymi usługami dodatkowymi są: - e-ROD - pobranie wraz z przesyłką określonych dokumentów, uzyskanie w treści tych dokumentów potwierdzenia przyjęcia przesyłki przez odbiorcę, a następnie zeskanowanie i zarchiwizowanie przez przewoźnika potwierdzonych przez odbiorcę dokumentów oraz udostępnienie zleceniodawcy ich skanu drogą elektroniczną, - ROP - wymiana z odbiorcami i zwrot do zleceniodawcy (nadawcy) palet EUR nadawanych do przewozu wraz z przesyłkami, - COD - pobranie od odbiorcy określonej należności za przesyłkę i przekazanie kwoty pobrania zleceniodawcy, - CFT - pobranie od odbiorcy wynagrodzenia za usługę przewozu, innych należności ciążących na przesyłce oraz wynagrodzenie za usługę dodatkową CFT - na podstawie zlecenia pobrania tych należności od odbiorcy, złożonego przez zleceniodawcę.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.