TransID otrzymasz rejestrując się w aplikacji TransEdu, jeśli jej jeszcze nie masz, ściągnij ją i zarejestruj się.

Blog

event-image

Nauka angielskiego z TED

01.03.2019

Misją TED jest spread ideas czyli szerzenie pomysłów. Dowiedz się, jak dzięki tej platformie doszkolić się z języka angielskiego, zdobywając przy tym wiedzę z wielu interesujących dziedzin. 

Co to jest TED?

TED to organizacja non profit zajmująca się rozpowszechnianiem pomysłów czy idei, w formie krótkich wystąpień. Na stronie TED można oglądać różnych prelegentów, którzy w nietypowy, ale niezwykle interesujący sposób dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Wystąpienia dotyczą wielu dziedzin - od sposobów pracy nad sobą, po zaawansowane technologie - co sprawia, że każdy znajdzie interesujący materiał dostosowany do swoich potrzeb. Po kliknięciu w przycisk SHARE, znajdujący się po prawej stronie filmu, pojawiają się dodatkowe funkcje - jedną z nich jest pobranie wybranego wideo, aby móc oglądać, bez konieczności połączenia z internetem.
Wystąpienia TED trwają maksymalnie 18 minut, tak aby słuchacz był przez cały ten czas skupiony na prelegencie i na tym co mówi. Mimo ogromnej biblioteki wiedzy, jaką z pewnością jest TED, korzystanie z tego narzędzia jest całkowicie darmowe.

Zobacz jak wygląda przykładowe wystąpienie TED:

Dlaczego warto uczyć się z języka z TED?


Wystąpienia pojawiające się na Tedzie obejmują wiele zagadnień: technologię, naukę, projektowanie, biznes, innowację i wiele innych. Szerokość podejmowanych przez TED tematów daje możliwość każdej osobie, słuchania wykładów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Prelegenci podczas wystąpienień mówią zawsze po angielsku. Jeśli słuchanie sprawia Ci trudność, możesz włączyć napisy do każdego filmu. W zależności od własnych preferencji i umiejętności - możesz włączyć je po angielsku, polsku albo innym języku. Pod filmami znajdują się transkrypcje, a dodatkową funkcjonalnością, która z pewnością pomoże Ci w nauce jest to, że klikając na poszczególne zdania znajdujące się w transkrypcji, film przewija się do momentu, kiedy prelegent wypowiada dane zdanie. Pozwala to słuchaczowi dowiedzieć się jak wymawia się wybrane wyrazy czy zwroty. 
 

Poszukując idealnych wystąpień dla siebie, wejdź na stronę TED, wybierz interesujący Cię temat, język oraz czas trwania.