Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Frachty

Moduł w TfS zawierający wszystkie frachty wysłane do przewoźników/spedytorów na podstawie zamówień lub frachtów dodanych manualnie do systemu. Lista frachtów zawiera kolumny: Status, Typ nadwozia, Rozładunek, Data dodania, Zamówienie, Przewoźnik - według nich możliwe jest filtrowanie ofert na liście. Moduł umożliwia także dodawanie ręczne frachtów i dodawanie Reguł publikacji frachtów.

Moduł w TfC zawierający wszystkie otrzymane oferty frachtów wraz z aktualnymi statusami. Fracht opublikowany przez załadowcę w TfS lub przez spedytora w produkcie TfF trafia do każdego z ofertowanych przewoźników do modułu Frachty w TfC.

Zawiera: informacje o załadowcy, czas ważności oferty, daty i miejsca załadunków, rozładunków, parametry ładunków, wymagania dotyczące pojazdu i transportu oraz osobę odpowiedzialną po stronie spedytora (pracownik spedytora ma możliwość przypisania oferty do siebie).
Przewoźnik, który otrzymuje propozycję z ceną (w ramach stałej współpracy), może ją zaakceptować, negocjować (wysłać własną propozycję stawki i opisać oczekiwania), lub odrzucić.
Po zawarciu transakcji, czyli złożeniu oferty przez jedną stronę i akceptację drugiej strony, przewoźnik otrzymuje dany fracht do realizacji - wysyłane jest zlecenie transportowe.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.