Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

MRP II

System zintegrowanego planowania w przedsiębiorstwie oparty na koncepcji dostosowywania wielkości zasobów w przedsiębiorstwie do zmieniającego się popytu. Wspomagany informatycznie, obejmuje szereg poziomów (modułów), takich jak: planowanie działalności, planowanie główne, główny harmonogram produkcji, wstępne planowanie zapotrzebowania potencjału, planowanie zapotrzebowania materiałowego, planowanie zapotrzebowania potencjału oraz bieżące sterowanie produkcją. Poprzez wykorzystanie symulacji system MRP II pozwala na szeroką analizę potencjalnych sytuacji i planowanie wariantowe. Planowanie w ujęciu rzeczowym zintegrowane jest z planowaniem w mierniku wartościowym, co pozwala na opracowywanie planów w jednostkach pieniężnych. System MRP II jest rozwinięciem systemu MRP I. Zob. Planowanie zapotrzebowania materiałowego. Inaczej: planowanie zasobów wytwórczych.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.