Blog
Warsztaty TransEdu podczas Dnia Łańcucha Dostaw

Warsztaty TransEdu podczas Dnia Łańcucha Dostaw

20.04.2021

Warsztaty TransEdu podczas Dnia Łańcucha Dostaw 
 
15 kwietnia na zaproszenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przeprowadziliśmy warsztaty z okazji Obchodów Dnia Łańcucha Dostaw. Było to już 6. spotkanie, które tym razem wyjątkowo odbyło się online.
 
Mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty i wykłady dla ponad 165 osób, głównie studentów kierunków logistycznych, ale też uczniów szkół średnich. Uczestnicy mogli zapoznać się z narzędziem edukacyjnym Wirtualną Akademią TransEdu, a wykład dotyczył Narzędzi w Logistyce 4.0. Opowiedzieliśmy które z nich są najbardziej popularne, dlaczego ich znajomość jest kluczowa dla przyszłych pracowników branży TSL oraz czym ogólnie jest Logistyka 4.0. 
 
W ramach wykładu przedstawiliśmy również wyniki przeprowadzonych przez nas badań wśród pracodawców, właścicieli firm transportowych i spedycyjnych i wyjaśniliśmy jakie  są ich oczekiwania wobec przyszłych pracowników. Na koniec pierwszej części każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją wiedzę w oficjalnym egzaminie TransEdu z zakresu “Manager w branży TSL”
 
W drugiej części opowiedzieliśmy o aplikacji Goodloading; przydatnego narzędzia do planowania załadunku. Następnie każdy z uczestników miał do wykonania zadanie z wykorzystaniem poznanej aplikacji.
 
Obok naszej firmy zaprezentował się również Amazon z warsztatem business case o tematyce "Contingency situations management”  zakończonym ciekawą prezentacją i dyskusją trzech, powstałych na potrzeby warsztatu, grup.
 
Z kolei firma Tisoft przedstawiła wykład na temat istoty zarządzania procesowego 
w działalności przedsiębiorstw i zastosowania systemu Work Manager ERP.  W drugiej części natomiast przeprowadziła warsztaty na temat sposobu wykorzystania systemu Work Manager ERP w obsłudze procesu usługowo-produkcyjnego organizacji.
Wszystkie warsztaty zakończone były sesją Q&A.
 
Głównym organizatorem Dnia Łańcucha Dostaw z ramienia Uniwersytetu była Katedra Logistyki Ekonomicznej. Opiekę merytoryczną sprawowali dr Piotr Hanus, dr Krzysztof Niestrój, prof. UE - dr inż. Danuta Zwolińska, dr Anna Mercik, dr Krzysztof Zowada,  dr Gabriela Hanus oraz mgr Monika Kamińska.

 

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Ekonomiczneg w Katowicach:
https://www.ue.katowice.pl/studenci/aktualnosci/article/6-dzien-lancucha-dostaw-na-ue-katowice.html

Oraz na stronie europejskiej:

https://www.tag-der-logistik.de/en/event/review/565/Supply+Chain+Day+UE+Katowice