Słownik

Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Giełda Transportowa

Platforma wymiany informacji pomiędzy przewoźnikami a przedsiębiorstwami spedycyjnymi/ produkcyjnymi, mająca na celu ułatwienie komunikacji i przyspieszenie zawierania transakcji w branży transportowej. Systemy te wykorzystują sieć Internet, gdzie w czasie rzeczywistym można wyszukać czy zamieścić ładunek lub pojazd, skontaktować się z kontrahentem, ocenić jego wiarygodność i zawrzeć umowę na usługę transportową. Wykorzystanie takiej platformy przyczynia się do redukcji pustych przebiegów (tzw. przewozów "na pusto") oraz optymalizuje wykorzystanie przestrzeni ładunkowych, co ma wpływ na zwiększenie zysków przedsiębiorstw transportowych przy obniżeniu jednoczesnym kosztów zleceniodawcy. W Polsce najpopularniejszą giełdą transportową jest Trans, wyprodukowany przez wrocławską spółkę Logintrans.

Tłumaczenie

EN transport exchange
DE Transportbörse
RU Транспортная биржа
ES Bolsa de cargas
FR Bourse de Fret
Zaproponuj tłumaczenie

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
course-image
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
course-image
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
course-image
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
course-image
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.