Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

LDM (metr ładunkowy)

Metr przestrzeni ładunkowej , liczony jako iloczyn całkowitej szerokości naczepy i jednego metra długości. Najczęściej szerokość naczepy wynosi 2,4 metra, więc 1 LDM - 2,4 m2.
Kalkulacje LDMów można wykonać za pomocą aplikacji goodloading.com.
LDM jest używany aby precyzyjnie wyznaczyć nie tylko efektywność, ale również wydajność transportu. Określenie jest możliwe, dzięku uwzględnieniu zmiennych: masa łądunku i dystans. LDM może być określony w tonach na kilometr lub w unnych jednostkach (specyficznych dla danej geolokalizacji). Najczęściej LDM wykorzystuje się przy wyliczeniach masowych ładunków i ciężkich (zboża, materiały energetyczne: ropa, węgiel, inne surowce). Szerokie zastosowanie LDM jest w branży logistycznej, przemyśle i handlu, dzięki tej metodyce wyliczeń pomaga przy wyborze laternatywnych metod transportu ładunku

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.