TransID otrzymasz rejestrując się w aplikacji TransEdu, jeśli jej jeszcze nie masz, ściągnij ją i zarejestruj się.

Blog

Jak zabrać się do pracy - czyli przestań odkładać na później

28.01.2019

Czas na oddanie pierwszego rozdziału pracy zaliczeniowej kończy się w przyszłym tygodniu, a ty przemierzasz otchłanie YouTuba? Od godzinny scrollujesz Facebooka. A może właśnie zabierasz się do pracy - już zaraz po tym, jak tylko odpalisz - już naprawdę ostatni - odcinek serialu.

“Dobra, od jutra zabieram się za pisanie”

Oj, żeby to było takie proste.

Też tak masz, prawda? Witaj w wielkiej społeczności osób, których przypadłość nosi swoją wyszukaną nawę - PROKARSTYNACJA.

Prokrastynacja to odkładanie zadań do wykonania na później, na jutro, na za tydzień lub bliżej nieokreśloną przyszłość. To dobrowolne zwlekanie pomimo świadomości konsekwencji.

Tim Urban na konferencji Ted zachwycił publiczność, a następnie setki ludzi swoją przezabawną, ale życiową teorię na temat prokrastynacji. Jak sam stwierdził, jest wzorcowym przykładem osoby odkładające wszystko na czas "ostateczny".  

Dlaczego tak się dzieje?

Tim tłumaczy to w następujący sposób..

W umyśle prokrastynatora oprócz "zdrowego rozsądku" znajduje się “małpa natychmiastowej gratyfikacji", która podążają za tym, co proste i przyjemne przejmuje pełną kontrolę.

Do czasu …

Zobacz świetne wystąpienie Toma i dowiedz się, gdzie zabiera nas małpa i  czego boi się najbardziej:

 

Popracujmy trochę z małpą natychmiastowej gratyfikacji - Zapisz się i razem z nami, już dziś uczyć się jednego z czterech języków obcych potrzebnych w branży TSL. Ty zyskujesz wiedzę, małpa radość z nowego słówka. Co ty na to? 

 


Obrakzki są autorstwa Tima Urbana