5 aplikacji mobilnych, które pomogą Ci w nauce

04.03.2019

Bycie systematycznym to spore wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o naukę. A gdyby można było ją dobrze rozplanować, a uczenie się sprawiałoby sporo przyjemności? Wybraliśmy 5 aplikacji, które ułatwią Ci naukę, wybierz najlepszą dla siebie!

1. Todait
system operacyjny: Android, iOS
język: angielski

Jeśli na kilka godzin przed egzaminem obiecujesz sobie ,,następnym razem zacznę uczyć się wcześniej’’, to może czas zacząć spełniać tę obietnicę? Z pomocą przychodzi Todait, aplikacja do rozplanowania nauki. Jest świetną alternatywą, do papierowego kalendarza, który nie zawsze ma się przy sobie.

Zaplanowanie nauki w Todait, ułatwi Ci wyrabianie nawyku regularnego uczenia się, a dzięki przypominającym alarmom, nie zapomnisz o nauce i będziesz efektywnie zarządzać swoim czasem. Efekty i postępy w nauce obserwuj śledząc wykresy i podsumowanie nauki.

2. QUIZ TransEdu

system operacyjny: Android
język: polski

Jeśli nie jesteś fanem zasady 3Z (zakuj, zdaj, zapomnij), graj w QUIZ TransEdu, żeby nie zapomnieć, a utrwalić wiedzę. Pytania w quizie zostały opracowane na podstawie lekcji dostępnych na platformie TransEdu, przez specjalistów z branży TSL.

Przed rozpoczęciem rozgrywki, wybierz interesującą Cię kategorię oraz zawodnika - może to być losowa osoba lub koleżanka / kolega z klasy. Punkty otrzymasz za poprawność oraz czas udzielonej odpowiedzi - im szybciej, tym więcej punktów znajdzie się na Twoim koncie. Wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej punktów. Aby sprawdzić jak wypadasz na tle innych uczniów z Twojej szkoły, śledź ranking i statystyki.

Więcej o quizie przeczytasz tutaj.

 

3. Fiszkoteka
system operacyjny: Android, iOS
język: polski

Fiszki to jeden z najłatwiejszych sposobów na nauczenie się słówek w obcym języku. A świetną alternatywą dla tych tradycyjnych, papierowych fiszek, jest Fiszkoteka, czyli fiszki w wersji internetowej.

Naukę rozpoczyna się od wyboru języka - Fiszkoteka oferuje ich ponad 20 - od tych popularnych jak angielski czy niemiecki, do tych mniej znanych - jak macedoński czy perski. Następnie określa się poziom znajomości wybranego wcześniej języka. Aplikacja proponuje kilka zestawów słówek, jeśli jednak planujesz uczyć się konkretnych zagadnień, wprowadź listę swoich fiszek. Przy każdym słowie, znajduje się ikona głośnika, kliknij w nią, aby dowiedzieć jak prawidłowo wymawiać dany wyraz czy wyrażenie.

4. Photomath

system operacyjny: Android, iOS
język: kilka do wyboru, w tym także polski

Matma spędza Ci sen z powiek?

Photomath to aplikacja do szybkiego obliczania wzorów. Jak działa? Zrób zdjęcie wzoru do obliczenia, a Photomath nie tylko pokaże Ci prawidłowy wynik, a także rozłoży równanie na czynniki pierwsze, dzięki czemu dowiesz się w jaki sposób można dojść do takiego rozwiązania.

Photomath obliczy najróżniejsze równania  - od prostego dodawania i odejmowania po funkcje trygonometryczne.

 

 

 

 

5. Brain Focus Productivity Timer (Android) / Be Focused (iOS)

system operacyjny: Android, iOS
język: kilka do wyboru, w tym także polski

Wiesz już jak zaplanować naukę, znasz aplikację, które pomogą Ci w nauce, ale jak poprawić produktywność? Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Brain Focus Productivity Timer (Android) / Be Focused (iOS), która opierają się na tzw. technice pomodoro. Polega ona na przeplataniu 25 minut nauki z 5 minutami przerwy. Po 4 takich seriach, czas przerwy wzrasta do 20 minut. Jak pokazują badania, taka technika pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności przez długi czas, jednocześnie zmniejszając uczucie znużenia.

Gdy będziesz zaczynać naukę, uruchom sesję - wówczas stoper odmierzy Ci wspomniane wcześniej 25 min - ważne abyś w tym czasie koncentrował się tylko na zadaniu. Kiedy nadejdzie czas na przerwę, włączy się alarm informujący o konieczności zrobienia sobie krótkiej przerwy.

Pokazaliśmy kilka aplikacji mobilnych, mających ułatwić uczenie się. Sam zdecyduj, jakiego narzędzia najbardziej potrzebujesz aby nauka była szybka i przyjemna! :)