Kochasz transport? Odwiedź te miejsca w Polsce

07.05.2018

Muzeum drogownictwa, a może największy port w Polsce? Jeśli jesteś miłośnikiem transportu i logistyki, koniecznie sprawdź, które miejsca na mapie naszego kraju warto zobaczyć.

Majówka już za nami, ale wciąż czekają nas długie miesiące ciepłych, słonecznych dni. Dla logistyków, którzy mają w sobie żyłkę podróżnika, przygotowaliśmy listę związanych z transportem miejsc w Polsce, które warto zobaczyć.
 

Największy port morski - Gdańsk

Port w Gdańsku jest jednym z ważniejszych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Działalność portu opiera się głównie na przeładunku węgla, paliw i drobnicy. W 2017 r. gdański port pobił krajowy rekord, przeładowując ponad 40 mln ton towarów!

Największe rondo w Polsce - Głogów
 

Głogowski Plac Konstytucji 3 Maja jest największym rondem w Polsce, a także jednym z największych w Europie. Wyspa centralna ronda ma powierzchnię 5 ha, a średnica - 250 m. W okolicy znajduje się największy zielony obszar w Głogowie - Park Leśny.

Muzeum Drogownictwa - Szczucin
 

W muzeum przechowywane są zabytki związane z drogownictwem z całego kraju. Eksponaty - maszyny, urządzenia, dokumenty czy sceny przedstawiające pracę z figurami ludzkimi o naturalnych rozmiarach - można oglądać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Most Gdański - Warszawa

Ten dwupoziomowy most nie jest rekordzistą pod względem gabarytów, ale z pewnością jest jedną z najsympatyczniejszych budowli w Polsce. Od kilku lat spacerowiczów wita kolorowy neon “Miło Cię widzieć”. Miło, prawda?

Okolice Mostu Gdańskiego bardzo upodobali sobie wędkarze.

Kolejkowo - Wrocław i Gliwice

Kolejkowo to makiety terenów Śląska i Dolnego Śląska. Znajdują się na nich pociągi, samochody, budowle, a także mieszkańcy podczas wykonywania codziennych czynności. Na makiecie zmieniają się pory dnia, a także - jako na jedynej makiecie w Polsce - pływa na niej statek i pada deszcz.

zdjęcia: Wikipedia