Co ma wspólnego TransEdu i 100 najlepszych studentów?

11.04.2018

100 najlepszych studentów logistyki w Polsce zostało wyłonionych, by wspierać firmy w rozwoju zadań biznesowych i zdobywać prawdziwe doświadczenie zawodowe. Część z nich będzie współpracować z Wirtualną Akademią TransEdu.

Wszystko to za sprawą projektu Top Young 100. Głównym inicjatorem programu jest Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. Inicjatywa jest tworzona przez środowisko biznesowe, akademickie i studenckie, a głównymi beneficjentami są studenci i współpracujące z nimi firmy.

Korzyści dla studenta
 

Z całej Polski do programu wybranych jest 100 studentów. Staranna selekcja użytkowników świadczy o wysokich kompetencjach wybranych osób. Jednak oprócz samego wyróżnienia, studenci otrzymują coś o wiele ważniejszego: możliwość rozwoju dostrzeżonych kompetencji, utworzenia sieci kontaktów biznesowych oraz pozyskania referencji PSML i partnerskich firm. Pracując nad realnymi problemami firm, a nie wykonując proste, ale i mało przydatne przedsiębiorstwom zadania, studenci mają szansę poznać rzeczywiste wyzwania stojące przed branżą. Opieka zewnętrznego mentora sprawia, że zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych towarzyszy trudne do przecenienia wsparcie doświadczonej osoby.

Korzyści dla firmy
 

Na takiej współpracy korzystają nie tylko studenci. Dla firm zaangażowanie studentów oznacza świeże spojrzenie na problemy biznesowe, z którymi mierzą się pracownicy. Małe doświadczenie w branży też nie jest przeszkodą, gdyż nad pracą studentów czuwają mentorzy i opiekunowie akademiccy.

Wirtualna Akademia TransEdu jest jednym z partnerów projektu Top Young 100. Oznacza to, że studenci zaangażowani w projekt będą starali się dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju platformy. Jak wysiłek studentów wpłynie na Wirtualną Akademię? Na pewno Wam o tym powiemy.


Jeśli szukasz sposobów na zaangażowanie się w dodatkową działalność w trakcie studiów, zostań Ambasadorem TransEdu!