Symulator załadunku w wersji edukacyjnej

Symulator załadunku w wersji edukacyjnej

27.04.2022

Goodloading jako wieloletni partner TransEdu wspierający edukację logistyczną, w ciągu dwóch lat zyskał klientów w 85 krajach na świecie. Z programu na co dzień korzystają logistycy w firmach transportowych, spedycyjnych i producenci.  Aplikacja służy do planowania załadunku na dowolnej przestrzeni ładunkowej, dzięki czemu planista w szybki sposób może zobaczyć i zarządzać zleceniem transportowym. Algorytm wspiera człowieka w rozkładaniu ładunków na naczepie w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Od niedawna Goodloading udostępnia także promocyjną ofertę dla uczelni i szkół o profilu logistycznym. Oprócz dostępu do aplikacji, w ofercie zawarte jest szkolenie, zestaw zadań na zajęcia czy wykład online.

Branża transportowa rozwija się niezwykle szybko i coraz częściej wykorzystuje współczesne technologie. Umiejętność korzystania z oprogramowania wspierającego optymalizację załadunku towaru, podnosi kompetencje pracownika, zwiększając jego wartość na wielu stanowiskach związanych z logistyką i transportem.

W jaki sposób korzystać z Goodloading podczas zajęć?

Wersja edukacyjna, posiada funkcjonalność wersji PRO aplikacji, co oznacza  możliwość korzystania z tych samych narzędzi, z których korzystają każdego dnia logistycy.

Podczas warsztatów uczniowie i studenci będą mogli tworzyć projekty, dodając ładunki i pojazdy ręcznie lub z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego. Algorytm aplikacji umożliwia zmianę priorytetu ustawienia - według kolejności załadunku czy z uwzględnieniem dopuszczalnej masy całkowitej. Co więcej, aplikacja na bieżąco dokonuje obliczeń wolnych i zajętych LDMów oraz objętości załadunku. Projekt można podejrzeć na wizualizacji 3D, a także przesłać go dalej - prowadzącemu zajęcia lub innej osobie - w formie pliku PDF lub linku. 

Podczas zajęć z wykorzystaniem aplikacji, prowadzący ma możliwość zadania takich ćwiczeń jak:

  • porównanie wyników obliczeń: tradycyjnej metody przygotowania projektu poprzez wykonanie samodzielnych obliczeń, a następnie stworzenie projektu w aplikacji bazując na tych samych danych.
  • obliczenie czy wybrana grupa towarów zmieści się na danej przestrzeni ładunkowej.
  • sprawdzenie, które jednostki transportowe pomieszczą dane ładunki ze zlecenia na transport.
  • przeliczanie kosztów danego transportu z wykorzystaniem kalkulatora stawek

Na potrzeby zajęć przygotowano przykładowe zestawy zadań, które zostaną udostępnione w ramach współpracy. Możliwe jest również przeprowadzenie wykładu online dotyczącego optymalizacji w logistyce. 

Korzyści:

Dla ucznia / studenta:

  • znajomość obsługi popularnego w branży narzędzia, znacząco podniesi kompetencje;
  • zdobycie wiedzy dotyczącej sposobów na efektywne planowanie załadunku;
  • umiejętność sprawdzania, jak najlepiej rozmieszczać ładunki na przestrzeni ładunkowej.

Dla placówki edukacyjnej:

  • zwiększenie atrakcyjności zajęć poprzez wprowadzenie praktycznych programów;
  • podniesienie prestiżu kierunku dzięki nauce i wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Ile to kosztuje?

Goodloading dostępny jest w wersji demo oraz PRO:

Wersja demo jest całkowicie darmowa, ale użytkownik nie może dodawać własnych ładunków i przestrzeni ładunkowych. Aby z niej korzystać wystarczy się zarejestrować

W wersji PRO, dostęp dla prowadzącego zajęcia jest bezpłatny, a cennik stanowisk dla uczniów ustalany jest indywidualnie. Każda zainteresowana placówka edukacyjna może liczyć na znacznie niższe ceny.

Specyfikacje

Z aplikacji Goodloading korzysta się z poziomu przeglądarki internetowej, dlatego nie wymagana jest instalacja, a jedynie dostęp do komputera z internetem. Takie rozwiązanie pozwala uczniom korzystać z aplikacji nie tylko podczas zajęć, ale także w domu, na swoich komputerach. 

Po zakupie abonamentu w wersji PRO, prowadzący zajęcia otrzymuje dostęp administratora i może przyznawać uczniom dostępy do pełnej funkcjonalności aplikacji, wprowadzając ich adresy e-mail do systemu. Po zakończeniu zajęć, możliwe jest odebranie dostępu uczniom i włączenie go na przykład podczas kolejnych zajęć z inną grupą. 

Polecamy!

Kontakt do goodloading