Dictionary
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

MRP de ciclo cerrado

Wariant wdrożenia systemu komputerowego klasy MRPI/II, w którym szeregowo sprzężone zostały następujące moduły: - główny harmonogram produkcji (MPS), - planowanie zapotrzebowania materiałowego (MRP), - planowanie zapotrzebowania potencjału (CRP). / Plany produkcji opracowywane za pomocą modułu MPS rozwijane są przez moduł MRP na rozłożone w czasie wielkości zapotrzebowania. Wynikające z rozłożonego w czasie zapotrzebowania obciążenie porównywane jest w module CRP z dysponowanym potencjałem. Wyniki tego porównania służą jako informacja wejściowa do wprowadzania zmian w planie zapotrzebowania oraz pośrednio (poprzez zmiany wprowadzane w planie zapotrzebowania) również w głównym harmonogramie produkcji. Zob. dysponowany potencjał, obciążenie, system grup terminowych, planowanie "z dołu do góry", system precyzyjnego planowania terminów zapotrzebowania.

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.