Słownik
Sprawdź interesujące Cię pojęcie z branży TSL
Wpisz tekst

Planer załadunku

System informatyczny używany w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw, który pomaga w optymalnym zaplanowaniu załadunku towarów na przestrzenie ładunkowe.

Głównym celem wykorzystania tych narzędzi jest maksymalizacja wykorzystania przestrzeni ładunkowej, co przekłada się na większą oszczędność miejsca, znacznie krótszy czas planowania a w efekcie na minimalizacja kosztów.

Planery załadunków uwzględniają różne czynniki, takie jak wagi, wymiary, priorytety oraz ograniczenia dotyczące piętrowania, aby zapewnić optymalną organizację ładunku. Nierzadko dostarczają danych odnośnie zajętej i wolnej przestrzeni czy objętości ładunku, co jest niezwykle istotne w pracy logistyka. Do najpopularniejszych planerów załadunków w branży TSL należy m.in. aplikacja Goodloading.

Tłumaczenie

EN -
DE -
RU -
ES -
FR -
Zaproponuj tłumaczenie

Aktualne kursy wiedzy

Wiedza podzielona jest na cztery specjalizacje, które zawierają artykuły, narzędzia i wideo przygotowanie przez ekspertów z danego obszaru branży TSL.
Czym jest praca w TSL? Jak zarządzać biznesem i flotą? Sprawdź lekcje
Transport drogowy
Rozpocznij kurs
Lekcje obejmujące aspekty pracy w spedycji transportu drogowego
Spedycja
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy w Magazynie.
Magazyn
Rozpocznij kurs
Kurs dotyczący aspektów pracy managera w przedsiębiorstwie
Manager w branży TSL
Rozpocznij kurs

 

Jeżeli jesteś zainteresowany uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą przez Ciebie wiedzę, zapraszamy do kontaktu.