TransID otrzymasz rejestrując się w aplikacji TransEdu, jeśli jej jeszcze nie masz, ściągnij ją i zarejestruj się.

Blog

15 lat działalności ITD

02.10.2017

W ubiegły piątek (29 września 2017 r.) w Bibliotece Narodowej w Warszawie miały miejsce obchody 15-lecia działalności Inspekcji Transportu Drogowego. Na początku uroczystości odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo w transporcie drogowym". 

Jak wygląda praca ITD w liczbach? Podając za samym ITD:

  • 700 inspektorów nadzoruje ruch na drodze, kontroluje prawidłowość uiszczania opłat elektronicznych i relizuje pozostałe zadanie z zakresy kontroli transportu drogowego.
  • 200 000 to liczba kontroli drogowych, jakie rocznie przeprowadzają funkcjonariusze.
  • 2 miliony 640 tysięcy - tyle pojazdów zostało skontrolowanych przez ITD w ciągu 15 lat. Inspektorzy wydali przy tym 373 tysiące decyzji administracyjnych nakładających kary na przewoźników i wystawili 353 tysiące mandatów za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym i 244 tysiące mandatów za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym - niestety. 
  • 250 tysięcy razy ważone były ciężarówki - o tym, jak swobodnie do przestrzegania DMC podchodzą niektórzy, sami wiecie najlepiej (a o tym, jak wygląda prawidłowy załadunek pojazdu, przeczytasz w tej lekcji).
  • 1 lekcja dla TransEdu w roku akademickim 2017/2018 - mamy nadzieję, że nie ostatnia! (przeczytaj o zezwoleniach na przewóz rzeczy w transporcie międzynarodowym).

    Inspekcji Transportu Drogowego życzymy, aby większość liczb w następnym zestawieniu była mniejsza. Trzymamy kciuki, by prowadzone przez inspektorów akcje profilaktyczno-edukacyjne przyniosły jak najlepsze skutki!