Funkcje magazynu

 

DEKALOG MAGAZYNIERA
 

 1. Magazyn to niebezpieczne środowisko pracy - pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim i współpracowników. Zwracaj uwagę na stan otoczenia na hali jak i na placu manewrowym.
 2. Upewnij się, że masz wymagane środki ochrony osobistej do pracy w magazynie (kamizelka odblaskowa, obuwie ochronne itd)
 3. Zanim zaczniesz rozładunek lub załadunek, upewnij się, że wjazd wózkiem na naczepę jest bezpieczny (w aucie nie ma kierowcy, który mógłby odjechać od rampy gdy akurat będziesz wjeżdżał na naczepę, podłoga naczepy nie ma dziur itp.)
 4. Zawsze weryfikuj przyjmowany towar pod względem ilości i jakości - zwracaj uwagę na ewentualne uszkodzenia.
 5. Jeśli uszkodziłeś towar lub element wyposażenia magazynu, nie próbuj tego ukryć! Może to mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo w Twoim miejscu pracy. Wszelkie zaobserwowane uszkodzenia towaru oraz urządzeń na magazynie zgłaszaj od razu.
 6. Zawsze sprawdź, które dokumenty podpisujesz - sprawdzaj poprawność adresów nadawcy i odbiorcy oraz listę towarów.
 7. Pilnuj, by w Twoim miejscu pracy panował w nim porządek i ład (5S) - bałagan na magazynie oznacza znacznie większy stres i zagrożenie.
 8. Zapoznaj się z oznaczeniami na obsługiwanym przez Ciebie towarze, takimi jak: dozwolona wysokość składowania, ułożenie towaru na palecie itd. Jeśli nie wiesz, co dany znak oznacza, lub nie ma takiego oznaczenia - poinformuj o tym przełożonego. Lepiej zadać o dwa pytania więcej, niż popełnić błąd.
 9. Pamiętaj, że tak jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Układaj towar dokładnie - będzie Ci go potem łatwiej pobrać.
 10. Dbaj o sprzęt, którego używasz na magazynie - bez względu na to, czy używasz wózka jako jedyny, czy dzielisz go z kolegą. Dbajcie o to, by miło było Wam do niego wsiadać.

Strona 3/3

 • Pytania kontrolne
OFICJALNE ZAŚWIADCZENIA WIRTUALNEJ AKADEMII, POTWIERDZAJĄCE TWOJE KOMPETENCJE I WIEDZĘ MOŻESZ OTRZYMAĆ BIORĄC UDZIAŁ W EGZAMINACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE UCZELNIE PARTNERSKIE.
Rozwiąż test wiedzy

Oko na eksperta

Damian Wójcik
kategoria:
Magazyn
01.02.2021
Karolina Berger
23.07.2018